shopping_cart0

Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır

Çiçek, sevgiliye gönderilecek en güzel hediye bazen, bazense iş tebriğinde masaları süsleyen güzel bir koku, bazen af dilemek için araya giren zarif ve naif bir güzellik.

O kadar çok sebep varki bu görsel şölen ile buluşmak için. İşte istediğimiz tam olarak bu. Çikolata gibi, beynin mutluluk hormonu salgılamasına sebep olacak, yüzlerde bir tebessüme dönüşecek hediye olmak.

Harika kokan rengarenk bir çiçekten daha güzel bir hediye olabilir mi? Bizce olamaz..

Peki bu hediyeyi nasıl daha uzun kullanabiliriz?

Buket çiçekler için, öncelikle buketimizi, içini tazecik su ile doldurduğumuz bir vazo içerisine alalım. Çiçek, suyu dalının en alt kısmından çeker. Çiçeği ilk suya koyduğumuz andan itibaren 3-4 gün sonra, su berraklığını kaybetmeye başlar. Bu noktada dalların en alt kısmını verev bir şekilde kesip tazeledikten sonra, suyunu değiştirip çiçeğimizi ferahlatabiliriz. Bu kolay yöntem çiçeğimizin ömrünü uzatacaktır.

Bu yöntemi vazoda gelen çiçekler için de aynı şekilde uygulayabiliriz.

Hediye tercihimiz orkide oluysa, orkidemiz: Oda sıcaklığında, haftada bir kez sulanarak, güneşi dolaylı yoldan alabileceği bir yerde bakılmalıdır. Çok sıcak / çok soğuk ortam orkideler için uygun değildir. Sulama yapılırken yapraklarının ıslanmaması, kuru tutlması önemlidir. Bu koşullar sağlandığında yılda en az iki kez çiçek açacak mükemmel bir arkadaş olur orkide insana.

Sukulent ve kaktüsler son zamanlarda radyasyonu absorbe etme özellikleri ile popülerdir. Bakımları oldukça kolay olan bu türler farklı kombinasyonlarla hazırlanmış olup sevdiklerinizi mutlu etmek için alternatif olarak beğeninize sunulmuştur. Ayda bir sulamak su ihtiyacını karşılar.

 

Fiyat Aralığı :