shopping_cart0

ÇİÇEK ÇEŞİTLERİ

Fiyat Aralığı :


Gönder
Pembe Gül Vazolu
315,00 TL  295,00 TL
Gönder
Lale Buketi Pembe
365,00 TL  345,00 TL
Gönder
Mor Lale Buketi
365,00 TL  345,00 TL
Gönder
Limon Ağacı
1150,00 TL  945,00 TL
Gönder
Sarı Orkide
345,00 TL  299,00 TL
Gönder
Beyaz Gül Buketi
315,00 TL  275,00 TL
Gönder
Açmea Çiçeği
329,00 TL  299,00 TL
Gönder
Çiçek Sepeti
745,00 TL  645,00 TL
Gönder
Bonsai Deluxe
1750,00 TL  1545,00 TL
Gönder
Mini Orkide
225,00 TL  215,00 TL
Gönder
Bambu Orkide
355,00 TL  289,00 TL

Çiçek Çeşitleri

Sevdiklerimize belli özel günlerde güzel çiçekler hediye etmek isteriz. Bazense hiç bir sebep yokken çiçek göndermek ve onların yüzlerindeki tebessümü hayal etmek isteriz. Çiçekler oldukça güzeldir ve herkes için oldukça heyecan vericidir. Ayrıca sadece sevdiklerimiz için değil profesyonel hayatta da yakınlarımıza özel günlerde iş terfilerinde veya yanlarında olduğumuzu göstermemiz gereken zamanlarda çiçekler hediye ederiz. Peki hangi çiçekleri hangi günler ve kimlere hangi çiçekleri hediye edebiliriz. Bunlar için sizlere özel bir çiçek koleksiyonu hazırladık.


Çiçek göndermek ve hatta çiçek dediğimize akla ilk gelen seçeneklerden birisi kırmızı güllerdir. Kırmızı güller Hiç şüphesiz ki aşkın en büyük temsilcileri arasındadır. Zaten kırmızı renk bağlılığı ve tutkuyu anlatır kırmızı gülde bunun en güzel göstergeleri arasındadır. Bazen de kırmızı güller bizim anlatamadıklarımızı anlatır örneğin karşı cinse olan derin duyguları ve aşkı simgeler. Dünya üzerindeki en romantik ve en güzel kokan çiçeklerdir.Kırmızı gül bu özelliğini çağlar ve medeniyetler boyunca devam ettirmiştir. Kırmızı gül kadar sembolik çiçek çok azdır. Bu yüzden çiçek çeşitleri yazımızın ilk seçeneği kırmızı gül oldu.

Bu çiçeğe ihtiyacı olanların çok iyi bildiği bir gül çeşiti olan beyaz Gül Yeni ve temiz bir başlangıcı temsil eder.Saflığı ve doğruluğu temsil eder. Aslında içerisinde saflık barındıran tüm duyguları beyaz gül temsil eder. Ayrıca sempati, dürüstlük, alçak gönüllüğü simgeler. Beyaz gül ile kalpten sevdiğiniz ve onu severken hiç bir çıkarınızın olmadığı kişilere. Ben tüm kapılara sana açtım savunmasızca karşındayım diyebilirsiniz. Çiçek çeşitleri ve gül kategori sayfamızda birbirinden taze ve güzel beyaz gül seçenklerine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşıma veya en yakın dostuma hangi çiçeği alacağım diye mi düşünüyorsun. Karşı cinsten olan ancak romantik bir duygu beslemediğin birine bir gül mü almak istiyorsun. Bunun için en güzel adaylardan biri olan sarı gül dostluk arkadaşlık canlılık, neşeyi ve sıcaklığı bitmeyen dostluğu simgeler.Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise bazı kültürler de sarı güller aşk konusunda, platonik bir aşkın temsilcisidir.


Yeni doğum yapan dostlar için veya kendimizden yaşça küçük sevdiklerimiz için özellikle kadınlar için en çok tercih edilen çiçekl çeşitlerinden ve gül çeşitlerinden biri olan pembe gül Nazik duyguları, saflığı, sevimliliği simgeler. Bu duygular içerisinde iseniz sizlere en uygun olan pembe gül seçeneklerimizi hemen inceleyin. Web sayfamız üzerinden en uygun fiyatlar ve en uygun ödeme koşulları ile sipariş verin istediğiniz gün ve istediğiniz saatte sevdiğiniz kişiye teslim edelim. En güzel ve en taze çiçeklerin adresine hoşgeldiniz.


Mavi gül göndermeden önce çok dikkatli olunması gereken ancak çok özel ve gizli anlamlar taşıyan bir çiçektir. Bizim için zaman zaman joker niteliğinde olan Mavi Gül genellikle Doğal olarak elde edilmediğimiz insanlar için kullanılırız.Bizim için zor olan ancak vazgeçilmez olan insanlar için ulaşılmaz ve gizemlilik anlamını taşır genel olarak verdiği mesajı özetlememiz gerekirse de “Sana ulaşamıyorum ancak aklımdan çıkmıyorsun” anlamına gelir.

Siyah. doğada bitkilerde özellikle çiçeklerde çok nadir rastlanan bir renktir. Siyah gülü incelerken de bu nadirliği ve özelliği de inceleyeceğiz Siyah Gül dediğimiz gibi diğer çiçeklerden farklı olarak  siyahın çok güzel bir uyumuna sahiptir. Tabiki siyah güllerin  bulunması oldukça zordur ve fiyatları da diğer gül çeşitlerine göre bir nebze yüksektir. Ölümü ve umudun kaybolmasını simgeler. Siyah gülde bir kişiye olan aşkın son bulduğunu ve buna dair hiç bir ümidin kalmadığını temsil eder. Sevilen kişiye acı dolu, hüzünlü bir veda anlamına gelir. Siyah gül biraz daha olumsuz renkler taşımasının dışında ciddi iş ilişkilerinde de dikkatli olma anlamında kullanılabilmektedir.

Ana vatananı Anadolu yeni ülkemiz Türkiye olan Laleler, Tüm avrupada olduğu gibi Türkler için de en özel ve anlamlı çiçek çeşitleri arasındadır. Buna rağmen  günümüzün en çok lale üreten ülkesi hollandadır, Avrupa Osmanlı hükümdarı Kanuni Sultan Süleymanın Hollanda Kralı’na lale göndermesiyle tanımıştır.Birbirinden güzel ve alım renkleriyle Lale çiçeği, insanlara rahatlık, hoşgörü ve sıcaklık hissi verir.Bazı kültürlerde lale bitkisine verilen anlamlar farklıdır. Kimileri lalere gururlu çiçek derler.Lale çiçekleri en çok evlilik yıldönümlerinde beyaz renkte olarak hediye edilmektedir. Farklı renklerinin de farklı anlamları bulunmaktadır.

Sarı renk güllerde olduğuna benzer bir şekilde lalede de anlam taşır.Sarı Lale genellikle platonik aşıkların tercih ettiği bir lale türü olup umutsuzluğun sembolüdür. Eğer bir sarı lale gönderiyorsanız şunu unutmayın, duygularınızın karşılığı olmasada  o kişiyi sevdiğiniz anlamına gelir.

Kırmızı rengi tutkunun ve aşkın en önemli temsilcilerinden biridir.Aynı şekilde Kırmızı Lale romantik ilişkilerde tutku ve bağlı aşkın rengidir. Kısacası bu çiçekleri bir aile üyesine ya da arkadaşlarınıza göndermek yanlış bir hareket olacaktır. Aile üyelerine genellikle pembe , mavi ,mor gibi renklerde laleler göndermeniz daha yerinde olacaktır. Yakın dostlarınıza sarı renk gönderebilirsiniz.

Başarının ve gücün rengi diyebilceğimiz Mor Lale Bolluk ve refahı temsil eder. mor rengi laleleri dikkatli seçmeniz gerektiği gibi yeni iş terfisi almış bir dostunuza veya iş dünyasındaki bir partnerinize gönderebilirsiniz. Aynı zamanda yaşlı aile üyelerine de mor lale çiçekler gönderebilirsiniz.

Soft ve sakin bir rengi olan açık pembe ve pembe renkteki laleler daha yumuşak ilişkileri temsil etmektedir. Bu sebepten dolayı pembe renk laleleri yakın arkadaşlar ve aile için  uygun bir seçim olarak görebilirsiniz.

Web sayfamız üründen bir çok farklı çeşitlerde ve renklerde çiçeklere ve bitkilere ulaşabilirsiniz. Sayfamızda gördüğünüz çiçekler aynen fotoğraflarda göründüğü gibi yüksek kalitede ve taptaze olarak gönderilmektedir. Çiçeklerimizi büyük bir gönül rahatlığı ve en uygun fiyatlar ile kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Ürünlerimizin tamamına İstanbul içerisinde istediğiniz gün ve istediğiniz saatler arasında teslim için teslimata çıkartabiliyoruz. Ayrıca aldığınız tüm ürünlerde ücretsiz not yazabiliyorsunuz. Not yazma konusunda örnek şablonlarımızı kullanabileceğiniz gibi kendi metinlerinizi de yazabilirsiniz. Kategorimiz içerisinde gördüğünüz yüzlerce farklı çiçek çeşitlerine her geçen gün birbirinde güzel yeni çeşitler ve renkler eklenmektedir. Bunlar dışında kişiye özel aranjmanlar ve buketler hazırlıyoruz. Beğendiğiniz tarzdaki buketlerin fotoğraflarını bize gönderdiğinizde veya belirli değişiklikler istediğiniz de sizlere özel tasarımlar hazırlayabiliriz. Siz sadece hayal edin ve gerisini bize bırakın en güzel çiçekleri çiçekciliğin ustasından satın alın.

 

People&Flowers'ta, tüm ürünlere ait her bir ayrıntı özenle hazırlanır. Koleksiyonumuz 1. sınıf çiçeklerden ve onlara eşlik eden aynı kalite vazolardan oluşur. Ürün sevdiklerinize teslim edildikten sonra bile takip edilir.