shopping_cart0

Ofis Çiçekleri

Fiyat Aralığı :


Gönder
Limon Ağacı
1145,00 TL  945,00 TL
Gönder
Limon Ağacı
1150,00 TL  945,00 TL
Gönder
Açmea Çiçeği
329,00 TL  299,00 TL
Gönder
Çiçek Sepeti
745,00 TL  645,00 TL
Gönder
Beyaz Gül Buketi
315,00 TL  275,00 TL
Gönder
Bonsai Deluxe
1750,00 TL  1545,00 TL
Gönder
Mini Orkide
225,00 TL  215,00 TL

Ofis Çiçekleri

Ofis çiçekleri yeni ofis tiplerinin olmazsa olmazı olduğu gibi geleneksel tipteki ofislerde de çok önemli ofis aksesuarları arasında yer almaktadır. Yani çiçek ve bitkilerin cinsleri boyutları görünümleri değişse de ofis çiçek ve bitkilerinin anlamları ve ofisteki yerleri hiç bir zaman değişmeyecektir.Ofis bitkileri temelde ikiye ayrılır biri ofisin genel görünümü içerisinde bulunan yani doğrudan ofise ait çiçek ve bitkiler olup diğeri de ofis içerisinde çalışan personel ve yöneticilere ait olan ve genellikle bu kişilerin masalarında yer alan çiçeklerdir. Ofise ait olan çiçekler genellikle bitki çiçekleri olup uzun süreler buralarda yer alabilcek çiçekler veya bitkiler olmaktadırlar boyları daha büyük olur ve büyük saksılar içerisinde yer alırlar.Ofisler içerisinde bulunan diğer çiçek tipleri ise çalışanların masalarında bulunan çok zaman masaüstü çiçekler de dediğimiz buketler vazo içerisindeki çiçekler veya son zamanlarda çok popüler olan kaktüs ve sukulent tipi çiçekler veya teraryumlar olabilmektedir. 


Yerli ve yabancı kaynaklı bir çok Araştırmaya göre, ofis çiçekleri bilhassa geniş yapraklı ofis bitkileri arttıkça ofis içerisinde ve havada bulunan bakterilerin miktarı da aynı oranda azalmaktadır.Yani basit bir mantık yürüterek şu sonuca varabiliriz. Ofislerimizde ve iş yerlerimizde bulunan çiçekler bitkiler ve saksı bitkileri iş yerlerimizdeki çalışma ortamımızın sağlık açısından ve hava kalitesi açısından değerlerini yükseltiyor.Bu konuda yapılmış ve oldukça ilginç görünen başka bir araştırma ise  Yeterli sayıda ofis çiçeği ve bitkisi bulunmayan ofislerde çalışan çalışanların ve yöneticilerin, Bitki ve çiçek yönünden daha zengin ofislere göre daha fazla mazeret izni kullandığını ve alerjik sorunları olduğu ortaya çıkmış.Ofis bitkileri ve çiçekleri, klima iç ve dış ünitelerindeki filtre yoğunluğunu ve filtreme miktarını azaltıyor ve enerji tasarrufu etmenize katkı sağlıyor.Tüm bu ilginç ve gerçekci nedenleri düşününce çevre bilincine sahip ofisler; ofis alanlarında bulunan hava kirliliğini ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlamanın yolunu, ofis çiçeklerinin sayısını artırmada buluyor. Ofis bitkileri ve çiçeklerinin ofise kattığı pozitif enerjiden ve güzellikten ise şu an hiç bahsetmiyoruz.


Ofisler için bitki önerileri

Ofisler için bitki ve çiçek seçiminde dikkat etmemiz gereken bir çok husus bulunmaktadır.Bunlardan en önemlilerinden biri hangi tip çiçekler veya bitkiler tercih etmemiz gerektiğidir. Bitki ve çiçek büyüklükleri ofis ile alakalı bir durumdur. Öncelikle Ofis kaç metrekare ve eşyalar dışında ofisin içerisinde kalanalan kaç metrekare gibi hesaplamalar yapılmalıdır.İşyerinin genişliği ne kadar ise ona göre boyutlarda ve sayıda bitkilere ve çiçeklere yer vermelisiniz.Büyük bir ofis içerisinde küçük ve az sayıda bitkiler dekorasyon açısından çok da gösterişli olmayacaktır. Küçük bir ofiste ise dev bitkiler hem kalabalık yapacak hem de sağlıklı bir şekilde büyüyemeyeceklerdir . Ofisin dekorasyonu eşyalarla ve bitkilerle birlikte mekanı daha şık ve gösterişli gösterecek aynı zamanda çalışan tüm personeli ve diğer ziyaretçileri daha ferah hissettirecek bir şekilde tasarlanmalıdır.

Ofis Çiçekleri ve Bitkileri Tavsiyeleri

Bambu

Güzel ve şık bir tropikal bitki olan Bambu bitkisi oldukça güzel bir tercih olabilir.Bunu okuduğunuzda aklınıza bambu devasa ve büyüme hızıyla meşhur bir bitki ofislerde nasıl yetiştirebiliriz ki diye düşünebilirsiniz. Aslında tam olarak da öyle değil. Bambuların uygun çeşitleri ve uygun yetiştirme seçenekleri ile ofis ve iş ortamında da kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.Örneğin şans bambusu dediğimiz bambu çeşitlerini istediğiniz tipte ofis ve işyerlerinde kolay bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Bambuyu kurutmak çok zor. Orkide gibi ışık alabileceği şeffaf bir saksıda 2 hafta da bir su vermeniz yeterli Olacaktır. Çakıllarla dik durmasını sağlayabilirsiniz. Toprakta da yetişir. Kıvrık olması için taze saplara tel dolayabilirsiniz.


Kaktüs Çiçeği

Kaktüsler son zamanların en popüler bitkileri arasındadır. Kaktüsler ofis ortamında rahat bir şekilde yetiştirilmeye uygun bakımları da oldukça kolay olan bitkiler arasındadır. Kaktüsler aynı zamanda yaz ve bahar aylarında bir kaç kez inanılmaz güzel ve boylarına oranla devasa çiçekler de açmaktadır.Kaktüsler toprak bakımını çok istemeyen bitkilerdir. Bu sebeple ofis içerisinde çok büyük bir emek gerektirmezler. Kaktüslerin bir başka avantajı ise az su isterler ve yavaş büyürler yavaş büyüme özelliklerinden dolayı sürekli saksı değişimine ihtiyaç duymazlar. Bir çok kaktüs çeşiti kış mevsiminde sulanmak istemezler hatta kış mevsimlerini uyku ile geçirdikleri için sulanmaktan hoşlanmazlar da bu yüzden neredeyse yapay bir çiçek kadar bakımı az olan bir bitkidir. Ama yaz mevsiminde canlılıklarının göstergelerini bir bir göstermeye başlarlar ve ofisinize bir mutluluk getirirler. Kaktüslerin en önemli ihtiyaçları güneş ışığı ve aydınlıktır. mümkün olduğu kadar doğrudan olmasa bile güneş gören aydınlık bir yere koymanız gerekmektedir. Kategorimiz üzerinden ofisleriniz için veya sevdikleriniz için bir çok kaktüs çeşitini inceleyebilir ve size özel kolaylıklar ile sipariş edebilirsiniz.


Orkide

Orkide özellikle kadınlar için olmazsa olmaz çok tarz ve çok elit bir bitkidir. Bakımı bir nebze daha detaylı olsada kesinlikle gösterdiğiniz ilgiye değecektir.Ofislerinizde masanıza küçük kaktüs ve sukulentler değil de birbirinden güzel rengarenk çiçekler koymak istiyorsanız birbirinden farklı ve detaylı renkleriyle orkideler sizler için harika bir tercih olacaktır. Üstelik orkide çiçekleri enlemesine değil de diklemesine büyüyen bir çiçek türü olduğu için ofislerinizde yer olarak da büyük bir problem yaratmayacaktır . Kaktüslerin aksine doğrudan güneş ışığını istemeyen orkideler için ofisler ve ofislerde bulunan çalışma masaları oldukça elverişlidir. Yetişkin boylardaki orkide çiçeklerini 15 günde bir sulamanız yeterlidir. Bu güzel ve zarif çiçekler olan orkidelerin bakımı çok zor olmasa da diğer çiçeklerden ve ofis bitkilerinden farklı olarak orkide çiçekleri topraklarına düşkündürler. Orkide çiçeklerinin çok özel bir toprakları vardır. topraklarının bakımını iyi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Dilerseniz çalışma masanız için orkide almadan önce arama motorlarında ve web sayfamız içerisinde bulunan orkide yetiştirme ile alakalı dökümanlarımıza göz atabilirsiniz.

Web sayfamız içerisinde birbirinden güzel ve taze çiçeklere ulaşabilirsiniz. Web sayfamız üzerinde bulunan hiç bir ürün sahte fotoğrafa sahip değildir. Kendi ürünlerimiz ile çektiğimiz fotoğraflardan ürün galerileri oluşturulmaktadır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz ve kategorilerimiz hakkında detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen şimdi sevdiklerinize en uygun fiyatlar ile en güzel hediyeleri gönderin. Ürünlerimizin tamamı aynı gün sevdikleriniz ile buluşmaktadır. En anlamlı ve güzel ofis çiçekleri siparişleri ve en uygun fiyatlar için hemen ürünlerimizi sepete atmaya başlayın.